פעילות תעצומות למשפחה


טיפול פסיכולוגי – נועד לתת מענה למגוון רחב של קשיים ומצוקות נפשיות. במרכז ניתן טיפול לטווח ארוך או טיפול קצר מועד, ע"י פסיכולוגים מומחים (גברים ונשים) הטיפול מיועד באופן מותאם לילדים, מתבגרים ומבוגרים. הפסיכולוגים עובדים במגוון גישות. כמו: הגישה הנרטיבית, cbt, פסיכודינמיקה, התנהגותית, ועוד. המטפלים נותנים מענה בתחומי: ייעוץ לקראת נישואין, טיפול בהתעללויות, חרדות ופוביות, דיכאון, הפרעות אישיות, ועוד.

טיפול זוגי – יעוץ נישואין – טיפול זוגי הינו אמצעי שנועד לפתור קונפליקטים בקשר הזוגי אשר בני הזוג אינם מסוגלים לפתור בעצמם. טיפול זוגי מתקיים בהשתתפות שני בני הזוג ביחד ולעיתים לחוד, תוך כדי שיחה על מחשבותיהם ותחושותיהם. מטרת הטיפול הזוגי הינה לאפשר לבני הזוג להבין ולהכיר באופן טוב יותר את עצמם ואת בן הזוג שלהם. במרכז קיימים מטפלים זוגיים מוסמכים אשר פועלים בגישה המבנית או המערכתית.

פסיכותרפיה - הוא טיפול במשברים, בהפרעות ובמצוקות נפשיות באמצעים שונים, אשר חלקם הם מפירות הפסיכולוגיה. רוב שיטות הטיפול נעשות באמצעות קשר מילולי בין המטפל למטופל.

טיפול משפחתי – המשפחה במצבה התקין מהווה מערכת רגשית תומכת המאפשרת לבני המשפחה לתפקד ולהצליח. טיפול משפחתי מבוסס על כך שהתנהגותו והרגשתו של כל אחד מבני המשפחה משפיעה על כל אחד מחבריה ומושפעת באופן ישיר מכל בן משפחה אחר. לכן התנהגות של כל פרט במשפחה תשפיע על כולם על ההורים ועל ילדיהם וכמובן שתשפיע באופן ישיר על האווירה במשפחה. הטיפול המשפחתי, מבוצע בשיתוף כל בני המשפחה. חלק מהפגישות הינן בהשתתפות כלל בני המשפחה וחלק בהשתתפות חלק מבני המשפחה. במהלך הטיפול מנסה המטפל לשקף לבני המשפחה השונים את התפקיד "שנטל" כל אחד מהם, את היחסים ההדדיים בין כל בני המשפחה ואת האווירה המשפחתית הכוללת.

הנחית הורים – הדרכת הורים היא תהליך ייעוצי בו רוכשים הורים לילדים ובני נוער מיומנויות להתמודדות עם קשיי הילד והאתגרים היומיומיים שמייצרת ההורות. במרבית המקרים מומלץ כי שני ההורים ייקחו חלק בתהליך ההדרכה כדי לסייע ביצירת קו אחיד בהתמודדות. עם זאת, ההדרכה עשויה לתרום גם כאשר רק אחד מן ההורים משתתף בה. במרכז קיימים פסיכולוגים, עוס"ים ופסיכותרפיסטים המתמחים בהדרכת הורים.

יעוץ חינוכי  – הוא סך כל הפעילויות והשירותים המזומנים בבית הספר לסייע לכל תלמיד ותלמידה למצות את מירב הפוטנציאל של התפתחותם בתחום האישי, החברתי ובתחום הקריירה הלימודית והמקצועית.

הייעוץ משמש כיום סוכן לקידום רווחה נפשית בתוך בית הספר, במטרה לקדם באופן שיטתי את ההתפתחות הפסיכולוגית, החברתית, הלימודית והמקצועית של התלמיד. במרכז תעצומות עובדות יועצות חינוכיות, אשר במקרה הצורך מלוות את הילדים ומשפחותיהם במערכת הבית ספרית

קבוצות תמיכה במגוון נושאים – קבוצת תמיכה היא קבוצה חברתית המורכבת ממספר אנשים בעלי מאפיין מסוים המשותף להם, ולרוב מטריד אותם. חברי הקבוצה משתפים אחד את השני ברעיונות, חוויות, מחשבות ורגשות, ומנסים להגיע לפתרונות ולדרכים יעילות להתמודדות.

בתעצומות, מתקיימות עפ"י הצורך קבוצות תמיכה שאותם מנחה איש מקצוע המתמחה בצורך שלשמו נוצרה הקבוצה.

ליווי מול מסגרות – צוות מרכז תעצומות, נמצא בקשר הדוק עפ"י הצורך עם מסגרות החינוך של הילדים, מגדיר ומסביר את הקשיים, בונה תכניות מותאמות ונותן דרכי התנהלות יעילות לעבודה.

 


פרטי המקום:

מרכז תעצומות
גבעת משה 5 ירושלים
טל: רב קווי 02-5370906
taatzumot@gmail.com

דרכי הגעה

אוטובוסים: 71,71,36 , וכן כל אוטובוס ,16 ,52,3 ,57 שמגיע לצומת בר אילן- גולדה מאיר


כל הזכויות שמורות לתעצומות
Created by
b&c